پایان نامه ها

تعریف

پایان نامه یا رساله نوشتاری است که درآن مراحل مختلف پژوهش انجام شده در جهت پاسخ به یک موضوع و یا سؤال علمی، ثبت گردیده است. پایان نامه با یک موضوع علمی خاص در یک رشته تحصیلی و به منظور دریافت مدرک تحصیلی تعریف می شود. انجام و نگارش پایان نامه یک تجربه پژوهشی ارزشمند برای دانشجویان در مقطع تحصیلات دکتری حرفه ای، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشد زیرا می تواند منجر به علاقمندی، خلاقیت و شکوفایی پژوهشی دانشجو گردد. یک پایان نامه با کیفیت باید موضوع جامعی داشته و بیانگر پدیده یا نتیجه ای جدید باشد. پایان نامه اساس و پایه بسیاری از تحقیقات علمی و اکتشافات محققین می باشد. 

اعضا:

ردیف

نام عضو

رتبه علمی

سمت

1

دکتر نیما رزاقی اصل

دانشیار شیمی دارویی

رییس شورا

2

دکتر شهاب بهلولی

استاد فارماکولوژی

عضو شورا

3

دکتر کیوان امیرشاهرخی

دانشیار فارماکولوژی

عضو شورا

4

دکتر سارا مصطفی لو

استادیار سم شناسی

عضو شورا

5

دکتر احمد سلیمی

استادیار سم شناسی

عضو شورا

6

دکتر لیلا رضایی شیرمرد

استادیار فارماسیوتیکس

عضو شورا

 

تحقیق و نوشتن پایان نامه نیازمند نظم و انضباط است، در نتیجه فرد باید بسیار به موضوع پایان نامه علاقمند باشد. برای حفظ علاقه و انرژی بهتر است دانشجو موضوعی را انتخاب نماید که واقعاً به آن علاقه داشته باشد. بهترین راه برای شروع یک موضوع جالب مشورت با اساتید دانشکده و به دنبال آن طرح یک سؤال جالب است. پیدا کردن پاسخ این سؤال هدف از تحقیق و نوشتن پایان نامه می باشد. 

فرایند به معنای روش ویژه انجام کار است که مراحل مختلفی را شامل می شود. تعریف مشخص فرآیندهای مرتبط با یک موضوع، منجر به اجرای سیستماتیک برنامه ها شده و نظم کاری را ایجاد می نماید.

فرم های پایان نامه در حقیقت پرسشنامه هایی هستند که در مراحل مختلف معرفی، تصویب، اجراء و دفاع از پایان نامه توسط مسئولین، اساتید و دانشجویان دانشکده تکمیل می گردند تا روند پایان نامه با نظم بیشتری پیش رود.

یکی از اهداف اصلی نگارش پایان نامه، آشنا نمودن دانشجویان با نحوه نگارش صحیح و تنظیم یک گزارش علمی دقیق و درست می باشد. در این راستا، رعایت یک شیوه نامه مشخص و یکسان از جانب دانشجویان در نگارش پایان نامه در جهت حفظ هماهنگی بین پایان نامه ها الزامی است.

شیوه نامه نگارش و تدوین پایان نامه

 

علایق تحقیقاتی بیانگر آن دسته از حیطه های علمی است که اساتید دانشکده داروسازی در آن راستا پژوهش های خود را انجام می دهند. پیشنهاد می شود دانشجویان قبل از انتخاب موضوع پایان نامه، با علایق تحقیقاتی اساتید آشنا گردند تا بتوانند موضوع مورد علاقه خویش را با دقت بیشتری برگزینند.

تماس با امور پایان نامه:

 نشاني: اردبيـل خيابان دانشگـاه، بالاتر از درياچه شورابيـل- دانشگـاه علوم پزشكي اردبيـل- دانشکده داروسازی- اداره پژوهش- امور پایان نامه

تلفاکس: 33522197 -045

تلفن: شماره داخلی: (140) 39-33522437  045

پست الکترونیکی: thesis@pharmacy.arums.ac.ir